برای نخستین بار از آغاز تجاوز ائتلاف عربستان به یمن؛

حمله دفاعی یمن به عربستان، به صورت رسمی آغاز شد

جنبش انصار الله، پس از دو ماه صبوری در برابر تجاوز سعودی به خاک یمن، روز جمعه از آغاز عملیات نظامی ضد عربستان سعودی در مناطق مرزی با این کشور خبر داد.

جنبش انصار الله یمن که از زمان آغاز تجاوز ائتلاف سعودی به خاک یمن تحت عنوان "توفان اراده"، سیاستِ "صبرِ راهبردی" در پیش گرفته و تاکید کرده بود برای هرگونه واکنش، در انتظار دستور سید عبدالملک الحوثی رهبر این جنبش است، سرانجام پس از گذشت دو ماه، واکنش نشان داد.

خبرگزاری رسمی یمن "سبأ" در این راستا اعلام کرد که ارتش و کمیته های انقلابی یمن، پایگاه ها نظامی و پادگان هایی را در اراضی عربستان سعودی به ضرب موشک هدف قرار دادند.

این خبرگزاری به نقل از سخنگوی نظامی انصار الله که نام او را فاش نکرد، افزود: برج دیده بانی الردیف، پایگاه های المعزاب و السراح، پادگان العین الحاره و همچنین پادگان جبل دخان که همگی اماکن و پایگاه های نظامی در اراضی عربستان سعودی هستند، هدف موشک های یمنی قرار گرفتند.

این خبرگزاری همچنین از هدف قرار گرفتن یک عراده گشتی و یک عراده زره پوش سعودی در غرب پایگاه الشبکه در نجران توسط ارتش یمن و کمیته های مردمی خبر داد و تاکید کرد که این خودروها منهدم شدند.

علاوه بر آن، رادیو محلی الحدیده، خبر داد که ارتش یمن و نیروهای مردمی، 100 فروند موشک به پایگاه های نظامی و پادگان های سعودی شلیک کردند و رزمندگان انصار الله موفق شدند وارد پایگان های نظامی سعودی شوند و مهمات سعودی ها را به غنیمت بگیرند.

رادیو الحدیده، این عملیات را "توفان ِ سپاسگزاری از شکیبایی ملت یمن" نامید که دو ماه در برابر تجاوزهای سعودی شکیبایی و پایمردی پیشه کردند. اما این نامگذاری هنوز از سوی فرماندهی ارتش یمن، به صورت رسمی اعلام نشده است.

  فاطمه.س.واو